Wiadomości

Rosyjski generał: Bojownicy ostrzelali zamieszkałe przez chrześcijan miasto Mahrada

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Generał-lejtnant Władimir Sawczenko poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, że bojownicy ostrzelali miasto Mahrada w syryjskiej prowincji Hama.

– W wyniku ostrzału miasta Mahrada w prowincji Hama, w kierunku którego bojownicy terrorystycznego ugrupowania „Hajat Tahrir asz-Szam” odpalili ze stanowisk nielegalnej zbrojnej formacji „Dżejsz al-Izza” dziesięć pocisków rakietowych, zginęło dziewięć osób cywilnych, w tym troje dzieci. Przeszło 30 osób zostało rannych – powiedział on.

Sawczenko dodał, że w sumie w ciągu dnia terroryści ostrzelali 19 miejscowoścvi. Rosyjscy lekarze udzielili pomocy medycznej 68 mieszkańcom, wśród których było 27 dzieci.

Miasto Mahrada, leżące na północy prowincji Hama, w pobliżu granicy z prowincją Idlib. W mieście tym mieszkają przede wszystkim chrześcijanie prawosławni.

Dodajmy, że w każdej chwili należy spodziewać się ataku wojsk syryjskich, wspieranych przez Rosjan, na prowincję Idlib. Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, ostrzegł Syrię, Rosję i Iran, by tego nie robiły.

/ria.ru/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!