Polska Wiadomości

Rosyjscy kibole grożą Polakom zemstą za usuwanie pomników Armii Czerwonej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal telewizarepublika.pl . rosyjscy chuligani zapowiedzieli zemstę na Polakach za usuwanie pomników żołnierzy Armii Czerwonej.

Światowe media niemal chórem podnoszą temat poziomu bezpieczeństwa w Rosji. Największe obawy mają angielscy kibice, którzy zostali zaatakowani przez Rosjan podczas Euro 2016. Tamtejsze gazety i portale internetowe regularnie donoszą, że w trakcie mundialu może być bardzo niebezpiecznie. Okazuje się, że powody do obaw mają także Polacy.

Korespondentka TVP w Rosji Barbara Włodarczyk potwierdza medialne doniesienia.

–  Czytałam na forach internetowych wezwania kiboli, by ukarać Polaków za to, że usuwają pomniki żołnierzy Armii Czerwonej. Kibole chcą się skrzyknąć i pokazać, że tak nie można robić – mówi dziennikarka w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

28. czerwca czeka nas ostatnie spotkanie z Japonią, które może okazać się decydujące dla polskiej reprezentacji. Włodarczyk uspokaja, twierdząc, że rosyjskie władze zrobią wszystko, aby stłumić już w zarodku ewentualne zamiary chuliganów.

– Władza na pewno na to nie pozwoli. Jestem spokojna. Prezydent, który na początku kpił z tego, że Francja nie poradziła sobie z grupą “ich chłopców” podczas ostatniego EURO, teraz nie zamierza pozwalać na ekscesy – tłumaczy.

Kibice, mimo zapewnień, muszą trwać na baczności. Wystarczy przypomnieć Euro 2012. W Warszawie przed meczem Polska – Rosja doszło do zamieszek w drodze na stadion. Wiele osób zostało wówczas rannych.

Kto jak kto ale rosyjscy kibole z pewnością zdają sobie doskonale sprawę z tego, że Polska to nie Francja ani Anglia i z naszą reprezentacją (zarówno na boisku jak i poza nim)  nie pójdzie im tak łatwo.

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!