Wiadomości

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do 16 wzrosła w ciągu jednego dnia liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa na północy Włoch – poinformowały w piątek media, powołując się na służby medyczne w Lombardii i Wenecji Euganejskiej – donosi stacja RMF. Kolejne trzy osoby przebywają w szpitalu w stolicy Italii.

Liczba zakażonych rośnie w szybkim tempie. Czternaście osób przebywa w szpitalach w Lombardii – są to: 38-letni mężczyzna, który zaraził się prawdopodobnie od kolegi po jego powrocie z Chin, a także ciężarna żona chorego i między innymi pięciu pracowników szpitala w miejscowości Codogno. To tam na pogotowie zgłosił się 38-latek w ciężkim stanie.

Z regionu Wenecja Euganejska napłynęły informacje o dwóch zakażonych osobach, u których pierwsze badania potwierdziły obecność groźnego wirusa. To dwóch 70-latków.

Z kolei w szpitalu zakaźnym w Rzymie przebywa troje chorych, którzy zarazili się w styczniu w Chinach, w mieście Wuhan – pierwotnym ognisku epidemii. Lekarze poinformowali, że stan małżeństwa chińskich turystów poprawia się, a młody Włoch został już wyleczony.

Niepokojąca jest też sytuacja w Iranie, gdzie w ciągu dwóch dni wykryto 18 przypadków zakażenia, a w piątek Liban poinformował o pierwszym przypadku stwierdzonym w tym kraju. Kwarantannie poddana została 45-letnia kobieta, która przyjechała z Iranu. Zakażenie wykryto też u osoby, która przybyła z Iranu do Kanady.

Czytaj też:

W ciągu ostatniej doby w Chinach odnotowano 118 ofiar śmiertelnych koronawirusa

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!