Wiadomości

Rośnie liczba imigrantów przybywających do Hiszpanii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawie 14 tys. migrantów dotarło do Hiszpanii od początku roku do sierpnia. To znaczy, że liczba migrantów przybywających do Hiszpanii wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie – oświadczył dyrektor Frontexu Fabrice Leggeri.

– Odnotowaliśmy prawie 14 tys. przybyszów w Hiszpanii, z Maroka, z zachodnich części Maghrebu – powiedział dyrektor Frontexu Fabrice Leggeri. – Oznacza to, że liczba ta w tym roku wzrosła ponad 2,5 razy w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego – dodał.

Jak wyjaśnił szef unijnej agencji ds. granic, liczba ta obejmuje osoby, które przeprawiły się zarówno drogą morską, jak i lądową – przez granice z hiszpańskimi enklawami w Afryce, Ceucie i Melilli. Większość z nich to obywatele Maroka. 

Dyrektor Frontexu dodał, że mimo wzrostu liczby migrantów napływających do Hiszpanii szlak przez ten kraj jest na trzecim miejscu wśród najczęściej obieranych przez uchodźców, którzy chcą się dostać do Europy.

Leggeri poinformował również, że spadła liczba migrantów, którzy docierają do Europy z Libii centralną częścią Morza Śródziemnego. Mimo to pozostaje ona najbardziej popularną wśród migrantów drogą – od początku roku przybyło nią na Stary Kontynent ponad 100 tys. osób. Drugi najpopularniejszy szlak to trasa z Turcji do Grecji – w ten sposób do Europy dotarło od początku roku ok. 20 tys. ludzi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!