Wiadomości

Rosjanie przygotowują się do ucieczki z Al-Dżufry?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W świetle ostatnich doniesień, w obliczu ofensywy sił protureckich Rosjanie przygotowują się do ewakuacji z Al-Dżufry. Ponoć mają żołnierze i sprzęt mają zostać przerzucone do Bengazi.

Przypomnijmy, że to właśnie na lotnisko Al-Dżufra stacjonują przybyłe do Libii w dniach 18 – 19 maja rosyjskie samoloty, wśród których są myśliwce MiG-29 i Su-35, a także bombowce Su-24 – w łącznej liczbie 14 maszyn. Tam też w ostatnich dniach maja wycofali się z południowych dzielnic Trypolisu i Tarhuny żołnierze rosyjscy wraz ze sprzętem. Liczebność ich szacowano na ok. 1,5 tys. żołnierzy. Mieli też oni mieć na wyposażeniu m.in. ciężkie haubice, pojazdy opancerzone, a także cztery artyleryjsko-rakietowe zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S1.

W kierunku Al-Dżufry miały się też wycofać oddziały LNA po opuszczeniu wczoraj i dziś południowych dzielnic Trypolisu, Tarhuny i Bani Walid. Czyżby jednak uznano, że siły te mogą okazać się niewystarczające do zatrzymania natarcia oddziałów GBA, wspieranych przez Turków i protureckich syryjskich bojowników?

Czytaj też:

To miał być „libijski Stalingrad”, siły protureckie po krótkim boju zdobyły Tarhunę

– Nasz żołnierz wraz z libijskimi braćmi zmierza do zwycięstwa w Libii – powiedział dziś prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan, podkreślając, że ostatnie wydarzenia w północnym Iraku i w Libii oraz „Wiosna Pokoju” i działania w Idlibie w Syrii pokazały siłę Turcji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!