Wiadomości

Rosjanie przerzucają żołnierzy i sprzęt na kierunek bachmucki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosjanie przerzucili przeszło 20 sztuk sprzętu wojskowego na kierunek bachmucki w celu uzupełnienia strat – informuje Sztab Generalny Sił Zbrojny Ukrainy.

Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, na kierunku sławiańskim Rosjanie przegrupowali wojska. Niektóre pododdziały nacierają w kierunku Dowgenke – Dolina i Brażkiwka – Wiernopilia.

Suriyak zauważa, że natarcie na froncie północno-wschodnim zostało wznowione po zajęciu prawie wszystkich wiosek na północnym brzegu Dońca. Jednak ta bariera geograficzna stanowi wyzwanie dla postępów wojsk rosyjskich w kierunku południowym, tworząc w ten sposób dużą kieszeń na Donbasie. Oczekuje się, że armia rosyjska będzie nacierać z kierunku Izjumu w kierunku miasta Sławiańsk, jednocześnie blokując wsie na południowym brzegu rzeki i zmuszając armię ukraińską do całkowitego wycofania się w kierunku miasta w celu przygotowania obrony.

Na kierunku donieckim wojska rosyjskie skoncentrowały swoje wysiłki na atakowaniu wojsk ukraińskich w rejonie Siewierodoniecka i Lisiczańska oraz blokowaniu głównych szlaków logistycznych. Na kierunku limańskim posuwają się w kierunku Swiatogorska, próbując zepchnąć wojska ukraińskie na prawy brzeg rzeki Doniec. Na kierunku Siewierodoniecka – jak informuje Sztab Generalny ZSU – najeźdźcy przy wsparciu artylerii prowadzą szturm w Siewierodoniecku, kontrolując wschodnią część miasta. Ponadto, aby uchwycić dominujące wzgórza, próbują nacierać w kierunku Nirkowe – Mikołaiwka. Z drugiej jednak strony pojawiają się doniesienia, że w Siewierodoniecku to strona ukraińska jest w natarciu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!