Wiadomości

Rosjanie intensyfikują działania ofensywne na kierunku izjumskim /mapy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie zintensyfikowali działania ofensywne na kierunku Izjumu. W celu wzmocnienia nacierającego zgrupowania przerzucili dodatkowo do miasta Izjum jednostki powietrznodesantowe, a także do 500 jednostek sprzętu.

Próbując przełamać pozycje wojsk ukraińskich na kierunku izjumskim, Rosjanie prowadzą natarcie w kierunku na Sulihiwka – Nowa Dmitriwka oraz Andiiwka – Wielika Komyszuwacha.

Na kierunku Doniecka zgrupowanie rosyjskie kontynuuje aktywne działania na linii kontaktowaej. Główne wysiłki skupiają się na otoczeniu Sił Obronnych. Aby osiągnąć ten cel, na kierunku Limania Rosjanie poprawili swoją pozycję taktyczną, próbując rozwinąć natarcie na miejscowość Liman. Najeźdźcy czynią przygotowania do forsowania rzeki Doniec.

Na kierunku Siewierodoniecka Rosjanie atakują miejscowość Orichowe. Na kierunku awdiwskim, aby zdobyć Marinkę i Oczeretine, prowadzą intensywny ostrzał.

Na kierunku kurachiwskim Rosjanie, przy wsparciu artylerii, prowadzą ofensywę w kierunku Staromajorskie – Wielika Nowosiłka i Lubimiwka – Zelione Pole.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!