Wiadomości

Rosjanie aresztowali wziętych do niewoli ukraińskich marynarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ukraińscy marynarze, wzięci do niewoli przez Rosjan w Cieśninie Kerczeńskiej, decyzją sądu w Symferopolu zostali aresztował na dwa miesiące.

Informacje o aresztowaniu marynarzy przekazuje na bieżąco dziennikarz Anton Naumliuk. Sąd w Symferopolu na anektowanym przez Rosję Krymie nakazał we wtorek umieszczenie w areszcie do 25 stycznia 2019 r. dwunastu ukraińskich marynarzy, których siły rosyjskie zatrzymały w niedzielę po ostrzelaniu okrętów Ukrainy w Cieśninie Kerczeńskiej. Pozostali marynarze staną przed sądem w środę, będą to oficerowie. Ponadto trzech marynarzy nadal jest w szpitalu; zostali oni ranni w rosyjskim ostrzale i mają stanąć przed sądem w Kerczu, jednak data posiedzenia nie jest znana.

Marynarze ukraińskich okrętów, opancerzonych kutrów artyleryjskich „Berdiańsk” i „Nikopol” oraz holownika „Jani Kapu”, ostrzelanych z artylerii okrętowej i przy użyciu rakiet lotniczych, a następnie zajętych przez oddziały rosyjskiego specnazu w Cieśninie Kerczeńskiej, w trakcie przebazowywania z portu w Odessie do portu w Mariupolu, odpowiadają za „nielegalne przekroczenie granicy”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!