Europa Polska Wiadomości

Rosja zbroi się blisko polskiej granicy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal wp.pl trwa modernizacja instalacji wojskowych w Obwodzie Kaliningradzkim. Najnowsze zdjęcia satelitarne mogą niepokoić

Rosja najprawdopodobniej modernizuje cztery instalacje wojskowe, które znajdują się w Obwodzie Kaliningradzkim. Tego dowodzą najnowsze zdjęcia satelitarne, które opublikowała stacja CNN. Należy podkreślić, że pierwsze informacje o modernizacji obiektów wojskowych znajdujących się przy granicy z Polską pojawiły się na początku bieżącego roku. Wykonane z lotu ptaka fotografie sugerowały, że zmodernizowano bunkier do przechowywania broni jądrowej. Komercyjna firma ImageSat International zrobiła zdjęcia satelitarne, które zdają się potwierdzać tą tezę. W Obwodzie Kaliningradzkim dokonuje się istotnych modernizacji w co najmniej czterech różnych miejscach.

Prace trwające w odkrytym bunkrze udokumentowano na zdjęciach wykonanych między 19 lipca a 1 października 2018 roku. Fotografie z 18 lipca prawdopodobnie ukazują jeszcze trwające prace, a na zdjęciach wykonanych 10 dni później widać ukończone budowle. Materiały ujawnione przez amerykańską stację CNN ukazały również ulepszenia bazy lotniczej Czkałowsk, w tym nową linię kolejową i instalację systemu lotniczego, która umożliwia samolotom lądowanie w nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych. Zdjęcia pokazują też ulepszenia obiektów wojskowych w Czerniachowsku, gdzie umieszczona jest 152. Gwardyjska Brygada Rakietowa. Warto zaznaczyć, że Czerniachowsk w lutym dostał nuklearne pociski Iskander. Na pytania dziennikarzy CNN rosyjski rząd jak na razie nie udzielił żadnych odpowiedzi.

Myślicie, że to zwykłe straszenie czy może być coś na rzeczy? Piszcie w komentarzach.

Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!