Wiadomości

Rosja zaatakowała na Ukrainie terminal należący do Chin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły rosyjskie uderzyły w chiński terminal w Mikołajowie. Władze Ukrainy wzywają Chiny do reakcji – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

Rzecznik ukraińskiego MSZ Oleg Nikolenko poinformował w czwartek, że Rosja przeprowadziła atak rakietowy na terminal wydzierżawiony przez chińską korporację w porcie w Mikołajowie na południu Ukrainy, w wyniku którego zniszczono 17 tys. ton oleju słonecznikowego o wartości 26 mln dolarów. – Kolejny terminal należący do Chin jest zagrożony – dodał.

Nikolenko stwierdził, że “strona chińska powinna domagać się od Federacji Rosyjskiej zaprzestania ataków na ukraińską infrastrukturę krytyczną”. Podkreślił również, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych stale zwraca uwagę społeczności międzynarodowej na celowe niszczenie przez Rosję terminali zbożowych na Ukrainie “w ramach realizowanej przez Kreml strategii podważania światowego bezpieczeństwa żywnościowego”.

– Ostrzelanie chińskiego terminalu w porcie Mikołajów po raz kolejny potwierdza znaczenie zintensyfikowania wysiłków Pekinu na rzecz zakończenia wojny Rosji z Ukrainą – stwierdził rzecznik, cytowany przez agencję UNIAN.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!