Wiadomości

Rosja wzmacnia siły zbrojne w Królewcu pułkami myśliwców i czołgów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siły rosyjskie w Obwodzie Królewieckim zostały wzmocnione pułkiem lotnictwa myśliwskiego, w którego skład wchodzą samoloty Suchoj-27 – informuje dziennik „Kommiersant”. Wcześniej informowano o przerzucie do enklawy wojsk pancernych.

Gazeta powołuje się na wypowiedź źródła agencji Interfax, które oświadczyło, że w siłach lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej sformowano pułk lotnictwa myśliwskiego wyposażony w myśliwce Su-27. Prócz tego, w ramach tych sił skierowano wcześniej do Królewca pułk lotnictwa szturmowego.

Zdaniem „Kommiersanta” jest to reakcja na wzmacnianie sił NATO w rejonie Morza Bałtyckiego.

Tydzień wcześniej „Niezawisimaja Gazieta” powiadomiła, że stacjonujący w obwodzie królewieckim 11. korpus armijny wojsk lądowych i obrony wybrzeża, należący do Floty Bałtyckiej, został wzmocniony pułkiem czołgów.

Nie poinformowano o liczbie ani o typie czołgów, w jakie wyposażona ma być wspomniana jednostka. Miejscem jej stacjonowania ma być garnizon w Gąbinie (ros. Gusiew), ok. 30 km na północ od Gołdapi i ok. 40 km na zachód od litewskiego Wierzbołowa. Zwykle taki pułk liczy do 90 czołgów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!