Wiadomości

Rosja uznała DNR i ŁNR i udzieli im “bratniej pomocy”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Popełniliśmy błędy w historii, oddaliśmy rosyjską ziemię innym” – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, który dowodził, że “Ukraina nigdy nie miała własnej tradycji państwowej”.

“Ukraina nie jest tylko dla nas krajem sąsiednim, ale częścią historii, przestrzeni kulturowej – zaczął w swoim orędziu do narodu prezydent Rosji” – tłumaczył Putin, dodając, że Ukraina jest tworem powołanym przez bolszewików, którzy wręcz “wcisnęli” Donbas Ukrainie.

“Lenin jest autorem i architektem Ukrainy. Dzisiejszą Ukrainę można słusznie nazwać „Ukrainą im. Włodzimierza Iljicza Lenina”, jest jej autorem i architektem” – stwierdził Putin, zaznaczając, że przyznanie republikom radzieckim prawa do wyjścia z ZSRR było błędem. “Musimy wrócić do zasad założycielskich Związku Radzieckiego” – przekonywał prezydent Rosji.

“W XVIII wieku chroniliśmy ukraińskie miasta i wybrzeże Morza Czarnego przed Turkami” – mówił Putin, oburzając się, że rosyjski język jest dziś na Ukrainie wyrzucany ze szkół, a nawet ze sklepów. „Myślę, że powinniśmy wrócić do zasad założycielskich Związku Radzieckiego” – stwierdził.

„Ukraina jest amerykańską kolonią. Na czele jej rządu stoją marionetki” – utrzymywał, sugerując, że to Amerykanie stali za wydarzeniami na Majdanie. „Ukraina próbuje opracować własną broń jądrową” – twierdził. Przekonywał, że armią ukraińską dowodzą dziś oficerowie NATO, którzy funkcjonują nazwą doradców wojskowych. “Rosja otrzymała obietnicę, że NATO nie będzie rozszerzane na wschód, ale obietnice te nie zostały dotrzymane” – mówił Putin, wskazując, że Rosja czuje się zagrożona.

Podsumowując, prezydent Rosji powiedział, że zdecydował o uznaniu niepodległości Donieckiej Republiki Ludowej (DNR) i Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁNR)

„Myślę, że Zachód nałoży na nas sankcje bez względu na wszystko” – stwierdził Putin. „Rosja ma prawo podjąć wszelkie środki w celu ochrony własnego bezpieczeństwa. To jest dokładnie to, co zamierzamy zrobić. Nigdy nie porzucimy naszej suwerenności i naszych wartości narodowych!” – mówił Putin.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!