Europa Polska Wiadomości

Rosja twierdzi, że Polska chce zająć zachodnią Ukrainę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Inicjatywa wprowadzenia sił pokojowych NATO na Ukrainę może oznaczać faktyczną kontrolę Polski nad zachodnią częścią tego kraju, NATO powinno podejść do tej sprawy realistycznie i rozsądnie – powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

– Premier Polski (Mateusz) Morawiecki wysuwa teraz pomysł wysłania sił pokojowych NATO na Ukrainę. Nie wykluczam, że gdyby taka decyzja została podjęta nagle, zakładałby, że podstawą takich sił pokojowych będzie polski kontyngent, który przejmie kontrolę nad Ukrainą Zachodnią ze Lwowem na czele i pozostanie tam przez długi czas – powiedział w sobotę Ławrow.

Podkreślił, że „wydaje mi się, że taki jest plan”.

„Myślę, że to taka demagogiczna inicjatywa, a członkowie NATO zrozumieją, że nadal muszą być rozsądni i realistyczni” – powiedział Ławrow.

Wicepremier RP, szef rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński zaproponował, żeby na Ukrainę wysłać misję pokojową NATO w celu rozwiązania sytuacji.

Ławrow, jak to ma w zwyczaju, przypisuje intencje Rosji innym państwom. Z jego słów można wywnioskować, że ten pomysł nie podoba się Rosji i mógłby realnie wpłynąć na rosyjskie plany. Polska słusznie doszła do wniosku, że międzynarodowe siły to sposób na powstrzymanie Rosji, która długofalowo ma niestety siły i środki, żeby złamać Ukrainę.

A Polska widząc jak wspaniale radzi sobie dzielna Armia Czerwona na Ukrainie z pewnością nawet nie śni, żeby cokolwiek zajmować. A poza tym na Ukrainie nie ma wojny tylko, jak powiedział pan Ławrow, jest „operacja wojskowa” w celu uniknięcia wojny, więc o czym tu mówić…

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!