Wiadomości

Rosja szykuje nowe uderzenia na Ukrainę..Zelenski ostrzega

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Wołodymyr Zełenski przewiduje, że przyszły tydzień może być trudny. Rosja szykuje nowe uderzenia na Ukrainę.

– Terroryści przygotowują nowe uderzenia i dopóki mają rakiety, nie spoczną – powiedział prezydent Ukrainy w swoim wieczornym wystąpieniu wideo. Wołodymyr Zełenski zaapelował także do mieszkańców ukraińskich miast o wzajemną pomoc.

– Ale nasza umiejętność wzajemnej pomocy i opieki nad tymi, którzy mają najwięcej trudności – osobami starszymi, rodzinami z dziećmi, tymi, którym wojna zabrała domy i bliskich – nasza wzajemna pomoc jest jednym z elementów obrony przed terrorem i naszą siłą – podkreślił.

Zełenski zaznaczył, że następny tydzień może być równie trudny jak mijający. – Nasze Siły Zbrojne się przygotowują. Całe państwo się przygotowuje. Opracowujemy wszystkie scenariusze, w tym z naszymi partnerami – powiedział.

– A nasza jedność z wami musi być pełna. Dlatego proszę, nie pozostawiajcie bez pomocy tych, którym możecie pomóc. Proszę, słuchajcie sygnałów ostrzegawczych z powietrza w ciągu tygodnia. Wszyscy razem pomagając sobie nawzajem, przejdziemy to wyzwanie wojny: tej zimy jest to próba wykorzystania przez Rosję mrozu przeciwko ludziom – podkreślił szef ukraińskiego państwa.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!