Europa Wiadomości

Rosja szturmuje fińską granicę przy użyciu nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim czasie gwałtownie wzrosła liczba nielegalnych imigrantów, którzy próbują przedostać się z Rosji do Finlandii. Podobnie jak w przypadku nachodźców atakujących Polskę, pochodzą oni głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Rosja szturmuje fińską granicę przy użyciu nachodźców . Od sierpnia br. 91 osób nieposiadających wymaganych dokumentów próbowało przekroczyć wschodnią granicę z Finlandią – podało w niedzielę radio Yle, powołując się na fińską straż graniczną. To obywatele państw trzecich, dla których Rosja była krajem tranzytowym. Pochodzili głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki. Chcieli azylu w Finlandii.

Jak czytamy, wcześniej rosyjskie służby nie zezwalały na przejazd takich osób, ale “teraz to się zmieniło”. “Trudno prognozować, ale wydaje się, że zjawisko będzie narastać” – oświadczył na antenie radia Yle zastępca komendanta jednostki straży granicznej w płd.-wsch. Finlandii, Jukka Lukkari.

Dowództwo fińskiej straży granicznej uważa, że zjawisko prawdopodobnie ma związek z międzynarodową przestępczością.

W poniedziałek do fińskich przejść granicznych dotarło z Rosji ponad 20 osób bez odpowiednich dokumentów, a w ciągu całego poprzedniego tygodnia takich osób było ok. 30. Pochodziły głównie z Iraku, Syrii, Jemenu czy Somalii.

W okresie styczeń-wrzesień br. do Finlandii przybyło prawie 3200 osób ubiegających się o azyl.

Władze Finlandii podkreślają, że stosując nowe przepisy przeciwdziałające wpływom hybrydowym, mogą zamknąć granicę, dopuszczając składanie wniosków azylowych tylko w jednym miejscu.

NASZ KOMENTARZ: Co na to Janina Ochojska, Agnieszka Holland i reszta skrajnej lewicy? Nadal twierdzą, że imigranci to spontaniczni “uchodźcy” a nie żywa broń Putina przeciwko Europie?

Polecamy również: Działacz kresowy idzie do więzienia za prawdę o Rzezi Wołyńskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!