Wiadomości

Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia i sprzętu wojskowego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosja dostarczy Białorusi ogromną ilość uzbrojenia i sprzętu wojskowego, w tym samoloty i śmigłowce – zapowiedział w środę Alaksandr Łukaszenka. Dodał, że w październiku mogłyby zostać podpisane umowy dotyczące integracji obu państw.

– W najbliższym czasie – podpisałem przedwczoraj rozporządzenie – zostaną nam dostarczone z Federacji Rosyjskiej (…) dziesiątki samolotów, dziesiątki śmigłowców i najważniejsze elementy obrony powietrznej. Może nawet S-400 — oznajmił Łukaszenka.

Dodał, że jeśli Białoruś stwierdzi podczas ćwiczeń Zapad-2021, które odbędą się w dniach 10-16 września na poligonach w Rosji i na Białorusi, że coś jest jeszcze potrzebne, to się dozbroi u Rosji.

Łukaszenka poinformował też, że jeśli podczas jego spotkania z prezydentem Rosji Władimirem Putinem 9 września zostaną zatwierdzone umowy dotyczące integracji obu krajów, to w dniach 10-11 września przyjmą je rządy.

– A potem zatwierdzimy je na Najwyższej Radzie Państwowej państwa związkowego — oznajmił Łukaszenka. Według niego mogłoby to nastąpić już w październiku.

Mówiąc o stosunkach z Rosją, jako przykład podał współpracę wojskowo-techniczną.

– Dwa suwerenne państwa, ale zbudowaliśmy nasze relacje. Pomyślcie, mamy jedną armię, której podstawą na kierunku zachodnim jest armia białoruska. Nie daj Boże wojny – armia białoruska jako pierwsza wchodzi w tę walkę, a cała zachodnia część rosyjskich sił zbrojnych natychmiast się przyłącza i razem stanowimy obronę i opór przed naszym wrogiem – powiedział Łukaszenka.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!