Wiadomości

Rosja atakuje Ukrainę, lotnictwo rosyjskie bombarduje ukraińskie miasta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozpoczął się zmasowany rosyjski atak na Ukrainę. Według nieoficjalnych informacji, armia rosyjska atakuje Charków i Mariupol, aczkolwiek wydaje się, że chodzi o ostrzał artyleryjski, a nie o uderzenia jednostek pancernych i zmechanizowanych. Równocześnie bombardowane są ukraińskie miasta w głębi kraju, przy czym celem ataków jest przede wszystkim infrastruktura wojskowa, ale wiadomo też, że pociski rakietowe spadły również na dzielnice mieszkalne. Prezydent Zełenski wprowadził stan wojenny na terenie całego kraju.

Zaraz po wygłoszeniu przez Putina przemówienia o 5:50 czasu moskiewskiego, w którym ogłosił on rozpoczęcie „operacji militarnej” na Ukrainie, pojawiły się doniesienia o eksplozjach, które było słychać w Kijowie. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że systemy obrony powietrznej, lotniska wojskowe i siły powietrzne na Ukrainie zostały zneutralizowane „bronią o wysokiej precyzji”.

“Dziś 24 lutego o godz. 5.00 Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej rozpoczęły intensywny ostrzał naszych jednostek na wschodzie, a także bombardowały lotniska w Boryspolu, Ozernym, Kulbakinie, Czuguewie, Kramatorsku, Czarnobajewce oraz obiekty wojskowe. Ukrainy. W tym samym czasie agresor rozpoczął ostrzał artyleryjski terytorium i osad Ukrainy wzdłuż granicy państwowej” – podała z kolei strona ukraińska.

Wiadomo, że rosyjskie czołgi atakują Ukrainę od strony Białorusi…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!