Wiadomości

Pieskow: “DNR i ŁNR poprosiły Putina o pomoc w odparciu agresji Kijowa”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

RIA Novosti informuje, że przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej Denis Puszylin i Ługańskiej Republiki Ludowej Leonid Pasecznik zaapelowali do prezydenta Rosji Władimira Putina o “pomoc w odparciu agresji ukraińskich sił zbrojnych w celu uniknięcia ofiar wśród ludności cywilnej i katastrofy humanitarnej w Donbasie”. Informację tej treści przekazać miał rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

„Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin otrzymał pisma od przywódcy Ługańskiej Republiki Ludowej Leonida Pasecznika i przywódcy Donieckiej Republiki Ludowej Denisa Puszylina. Przywódcy tychże republik w imieniu własnym i w imieniu ich narodów po raz kolejny wyrażają wdzięczność prezydentowi Rosji za uznanie ich państw – powiedział Pieskow.

W apelu tym, według rzecznika Putina, stwierdzono, że ze względu na zaostrzenie sytuacji i zagrożenie ze strony władz Kijowa mieszkańcy DNR i ŁNR zmuszeni są do opuszczenia swoich domów i ewakuacji do Rosji. Ukraińskie siły bezpieczeństwa, jak twierdzą Pushzyin i Pasecznik, “niszczą cywilną i przemysłową infrastrukturę republik, szkoły, szpitale i przedszkola. Giną cywile, w tym dzieci”.

Pieskow dodał, że w związku z obecną sytuacją i aby zapobiec śmierci ludności cywilnej i katastrofie humanitarnej, Puszylin i Pasecznik zwrócili się do Putina „na podstawie art. 3 i 4 traktatów o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy między Federacja Rosyjska i republiki” o “pomoc w odpieraniu agresji sił zbrojnych i formacji Ukrainy”.

Niedawno Pieskow tłumaczył, iż “Rosja nigdy w całej swej historii na nikogo nie napadła”. No tak, za to zawsze chętnie udzielała “bratniej pomocy”. Wszystko wskazuje na to, że tak będzie i tym razem…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!