Wiadomości

Ronaldo odsunął butelki Coca-Coli, Pogba piwo. UEFA upomina piłkarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po tym jak na konferencji prasowej Portugalczyk Cristiano Ronaldo ostentacyjne odsunął butelki Coca-Coli, a Francuz Paul Pogba piwo Heineken, UEFA przypomniała piłkarzom rywalizującym w mistrzostwach Europy, że mają obowiązki wobec sponsorów – informuje RMF.

„UEFA przypomniała uczestniczącym drużynom, że umowy sponsorskie są integralną częścią organizacji turnieju i zapewniają rozwój futbolu w całej Europie, w tym rywalizację młodzieży i kobiet” – napisano w oświadczeniu. Dyrektor turnieju Martin Kallen przyznał, że jest to reakcja na zachowanie Ronaldo.

Serię niesztampowych zachowań w trakcie konferencji prasowych w czasie Euro 2020 rozpoczął właśnie Portugalczyk. Gwiazdor Juventusu Turyn w czasie spotkania z mediami przed meczem Portugalia – Węgry odsunął od siebie leżące na stole butelki Coca-Coli. Następnie Cristiano Ronaldo podniósł butelkę z wodą i zaapelował: „Pijcie wodę”.

To był jednak dopiero początek. Paul Pogba podczas konferencji po wygranym przez Francję spotkaniu z Niemcami odsunął ze stołu butelkę bezalkoholowego piwa Heineken.

I jeszcze coś do śmiechu: UEFA, jako instytucja, w której króluje polityczna poprawność, zmuszona była w tej sytuacji wznieść się na dodatkowy poziom zakłamania – poinformowała więc, że ma pełne zrozumienie dla piłkarzy, którzy takie kroki podejmują z powodów religijnych. Pogba jest bowiem muzułmaninem.

Na ruch podobny do Ronaldo zdecydował się za to pomocnik Manuel Locatelli. Włoski piłkarz zabłysnął w spotkaniu ze Szwajcarią, strzelając dwie bramki. Chciał też zabłysnąć w trakcie spotkania z dziennikarzami po meczu i przed mikrofonem, do którego później mówił, postawił wodę, a Coca-Colę odsunął niczym Ronaldo.

/emf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!