Wiadomości

Roman Giertych włącza się do antypolskiej nagonki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W antypolskiej nagonce, jakiej w ostatnim czasie doświadczamy, a w której prym wiodą międzynarodowe organizacje żydowskie oraz politycy i z Izraela, nie mogła zabraknąć głosu Romana Giertycha. Ów wybitny ekspert od historii zamieścił taki oto wpis na Twitterze:

Raz jeszcze przypomnijmy, czym tak bardzo wzburzył Żydów (a także Romana Giertycha) premier Mateusz Morawiecki:

Zwracając się do Morawieckiego ws. nowelizacji ustawy o IPN, dziennikarz Ronen Bergman przedstawił historię swojej urodzonej w Polsce matki, która przeżyła Holokaust, ale wielu członków jej rodziny zginęło, ponieważ – jak stwierdził – zostali zadenuncjowani na Gestapo przez Polaków, po czym oświadczył:

– Gdybym opowiedział jej historię w Polsce, byłbym uznany za przestępcę. Co wy próbujecie zrobić? Dolewacie oliwy do ognia — relacjonuje izraelski dziennik „Haarec” w wydaniu online i odnotowuje, że zebrani zaczęli bić brawo, gdy padły te słowa.

Odpowiadając na pytanie Bergmana, Morawiecki powiedział m.in.:

– Jest to niezmiernie ważne, aby zrozumieć, że oczywiście nie będzie to karane, nie będzie to postrzegane jako działalność przestępcza, jeśli ktoś powie, że byli polscy sprawcy. Tak jak byli żydowscy sprawcy, tak jak byli rosyjscy sprawcy, czy ukraińscy – nie tylko niemieccy.

Giertychowi odpowiedział red. Sławomir Jastrzembowski:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!