Wiadomości

Roman Giertych: Donald Tusk pozywa Beatę Mazurek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Tusk pozwie Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych – poinformował Roman Giertych. Europosłanka odniosła się do wypowiedzi przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej na temat „dziadka z Wehrmachtu”.

Donald Tusk wciąż ma ogromny wpływ na polską politykę. W ostatnim czasie szef Europejskiej Partii Ludowej spotkał się z Martą Lempart. Zapozował do zdjęcia w maseczce ze znakiem czerwonej błyskawicy – symbolem Strajku Kobiet.

Na antenie TVN Tusk stwierdził, że jego maska „jest po dziadku z Wehrmachtu”. Odniósł się tym samym do wypowiedzi części polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy twierdzą, że błyskawica nawiązuje do symboliki SS.

Do słów szefa EPL odniosła się Beata Mazurek. „Donald Tusk znany jest z tego, że pielęgnuje rodzinne tradycje. Pewnie takich faszystowskich pamiątek posiada więcej. Szkoda, że pochwalił się tylko maseczką. Nie traćmy jednak nadziei, może następnym razem powita Lempart w mundurze dziadka z Wermachtu?” – napisała.

Roman Giertych poinformował, że szef EPL pozywa Beatę Mazurek. „W imieniu Przewodniczącego Donalda Tuska pozywam panią poseł Beatę Mazurek o naruszenie dóbr osobistych. Będziemy się domagać przeprosin oraz wpłaty na WOŚP” – przekazał.

/wmeritum.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!