Wiadomości

Roman Abramowicz pozwał Radę Unii Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz wniósł pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu przeciwko Radzie Unii Europejskiej. Ma to związek z nałożonymi wcześniej na biznesmena sankcjami – informuje RMF.

Roman Abramowicz został objęty unijnymi sankcjami w połowie marca. Biznesmen nie może wjeżdżać na teren Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, zamrożono także jego aktywa. Unia, argumentując swoją decyzję, podkreśliła m.in., że rosyjski oligarcha ma bliskie związki z Putinem. Pozew Abramowicza został zarejestrowany w sądzie 25 maja – informuje rosyjska gazeta RBK. Podobne pozwy przeciwko Radzie Unii Europejskiej złożyli 30 maja udziałowcy Alfa-Bank, jednego z największych prywatnych banków w Rosji, Petr Awen i Michaił Fridman, którzy także zostali objęci sankcjami.

Roman Abramowicz to miliarder blisko związany z Kremlem. Fortunę, którą dziś “Forbes” szacuje na 8,6 mld dolarów, zdobył prywatyzując państwowe spółki naftowe w latach 90. Abramowicz posiada liczne nieruchomości w krajach zachodnich Europy. Niedawno wycofał się z zarządzania angielskim klubem piłkarskim Chelsea Londyn, którego był właścicielem.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!