Wiadomości

Płonie schronisko górskie na Hali Kondratowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W schronisku na Hali Kondratowej w Tatrach wybuchł pożar. Na miejsce udały się jednostki straży pożarnej oraz ratownicy TOPR. Turystów poruszających się po trakcie prowadzącym do Kuźnic po godzinie 16. mijało kilka jednostek straży pożarnej.

“Przed godz. 17 doszło do pożaru schroniska na Hali Kondratowej w Tatrach. Do akcji zostały zadysponowane jednostki z powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego, my wyjechaliśmy zastępami GCBARt 5/36 Scania, GLM Ford i quadem. Pożar został opanowany, trwa dogaszanie i prace rozbiórkowe” – poinformowało na facebooku OSP Kościelisko.

Schronisko turystyczne PTTK na Hali Kondratowej w całości jest zbudowane z drewnianych bali. Mieści się przy południowej ścianie Giewontu na wysokości 1333 m n.p.m. Jest to najmniejsze schronisko w polskich Tatrach. Dysponujące 20 miejscami w pokojach 6- i 8-osobowych.

Budynek został wzniesiony przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w latach 1947–1948. W 1953 r. schronisko zostało częściowo zniszczone przez kamienną lawinę, która zeszła ze stoków Giewontu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!