Polska Wiadomości

Rolnicy chcą oblewać nachodźców świńską gnojówką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Polacy z Oddolnego Ogólnopolskiego Protestu Rolników (OOPR) deklarują chęć włączenia się w obronę polskiej granicy z Białorusią. Zamierzają wylewać gnojówkę, by odstraszać nachodźców.

Rolnicy z Ogólnopolskiego Oddolnego Protestu Rolników postanowili wesprzeć funkcjonariuszy Straży Granicznej w ochronie polskich granic przez migrantami z Białorusi. Zapowiedzieli, że będą regularnie wylewać gnojówkę na tereny przygraniczne, by odstraszyć uchodźców, głównie muzułmanów, dla których świnia to zwierzę nieczyste.

– Straż Graniczna jest coraz mocniej atakowana. Nie będziemy dłużej czekać, aż ktoś zrobi z tym porządek. Włączamy się w akcję obrony naszych granic. Będziemy polewać świńską gnojowicą tereny pasów przygranicznych, wykorzystując do tego nasz sprzęt – powiedział Hubert Ojdana, rolnik spod Hajnówki.

“Świńskiego moczu mam pod dostatkiem, beczkowóz również. Odległość 30km. Chętnie udostępnię za symboliczną złotówkę” – dodał w swoim wpisie na portalu X, przypominając, że Grecja zatrzymała napór muzułmanów na granicę, dzięki polewaniu ich świńską gnojowicą.

OOPR zaznacza, że nachodźcy stanowią realne zagrożenie, bo z reguły są to młodzi mężczyźni, w dodatku szkolni przez białoruskie i rosyjskie służby.

– My rolnicy, szczególnie ci, którzy mają pola przy granicy białoruskiej silnie współpracujemy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, z policją, z wojskiem. Często też pomagamy, informując, gdzie są imigranci – tłumaczą działacze OOPR.

NASZ KOMENTARZ: W obliczu braku zdecydowania rządu warszawskiego co do sposobów walki z łukaszenkowymi nachodźcami, zwłaszcza co do używania przeciwko nim broni palnej, pomysł z oblewaniem ich gnojówką jest bardzo dobry. Niestety, obawiamy się, że rząd Tuska będzie temu przeciwny, wszak mogłoby to przybliżyć zakończenie kryzysu. A przecież nie chodzi o to, żeby złapać króliczka, ale żeby go gonić.

Polecamy również: Rosja zniszczyła ponad 50% ukraińskich elektrowni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!