Wiadomości

Śmierć skazanego na rok więzienia za obrzucenie bekonem meczetu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziesiątki osób demonstrowały w centrum Bristolu domagając się sprawiedliwości po śmierci mężczyzny, który obrzucił bekonem meczet, a po aresztowaniu zmarł w więzieniu.

Kevin Crehan został skazany na 12 miesięcy więzienia za swój wyczyn pod meczetem Jamia w Bristolu. Przyjaciele nazywają go „lojalnym patriotą” i uważają wyrok za „oburzający”. Mężczyzna przyznał się do uczestnictwa w grupie, która obrzuciła drzwi meczetu kanapkami z boczkiem. Sąd stwierdził, że wraz z innymi dopuścił się czynu zakłócającego spokój publiczny na tle rasowym. Oprócz niego skazano jeszcze dwie kobiety.

Około stu zwolenników Crehana zgromadziło się przed budynkiem sądu ds. kryminalnych, protestując przeciwko postępowaniu władz. „Celem tej demonstracji jest nagłośnienie oburzającego wyroku na lojalnego patriotę i ojca rodziny”, napisano na profilu facebookowym grupy, utworzonej m.in. przez członków English Defence League.

Równocześnie odbywała się równie liczna kontrdemonstracja aktywistów Antify, której uczestnicy próbowali doprowadzić do starcia obu grup. Nie dopuścili do tego policjanci z psami i oddział policji konnej. Policja wcześniej wystosowała ostrzeżenie wobec obydwu grup na ich profilach, zakazując wnoszenia na publiczne wydarzenia masek i szalików, transparentów podżegających do przemocy i nienawiści, oraz przedmiotów mogących spowodować obrażenia lub zniszczenia.

/express.co.uk, euroislam.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!