Wiadomości

Robert Lewandowski zrywa współpracę z Huawei. Poszło o Rosję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Lewandowski kończy współpracę z Huawei po doniesieniach, że koncern wspiera Rosję – informuje wp.pl. Jak przekazał menedżer kapitana reprezentacji Polski, w poniedziałek realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych na rzecz firmy została ze strony Lewandowskiego wstrzymana.

Brytyjski „Daily Mail” przekazał, że z putinowskim reżimem współpracuje firma Huawei. Chiński producent elektroniki miał pomagać w ochronie rosyjskiej infrastruktury sieciowej przed cyberatakami. Dziennik powoływał się na raport mówiący, że dla Rosji może pracować obecnie około 50 tys. chińskich specjalistów.

„Huawei informuje, że publikacja »Daily Mail« na temat firmy to fake news. Zawarte w niej informacje są nieprawdziwe” – zapewniono, ale tłumaczenia te nie przekonały kapitana polskiej reprezentacji. Jak czytamy, decyzja Roberta Lewandowskiego jest ostateczna.

„Informuję, że podjęliśmy dziś decyzję o zakończeniu współpracy marketingowej między Robertem Lewandowskim a marką Huawei. Tym samym realizacja wszelkich świadczeń promocyjnych została z naszej strony wstrzymana” – przekazał Wirtualnej Polsce Tomasz Zawiślak, menadżer Roberta Lewandowskiego.

/wp.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!