Wiadomości

Robert Lewandowski pobił legendarny rekord Gerda Muellera!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Robert Lewandowski w 90. minucie strzelił bramkę dla Bayernu Monachium i tym samym pobił historyczny rekord Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72!

W ostatniej akcji meczu Robert Lewandowski pokonał Łukasza Gikiewicza, zdobył 41. bramkę w sezonie i pobił rekord Gerda Muellera. Mistrzowie Niemiec pokonali na własnym stadionie Augsburg 5:2.

W pierwszych dwóch kwadransach w roli głównej wystąpił Serge Gnabry. W 9. minucie Bayern wymienił kilka szybkich podań w polu karnym, Gnabry zagrał wzdłuż bramki, a Jefferey Gouweleeuw tak niefortunnie przeciął tor lotu piłki, że ta wpadła do bramki Rafała Gikiewicza.

Później reprezentant Niemiec otrzymał doskonałe podanie od Lewandowskiego, ale przegrał pojedynek z Gikiewiczem. Z kolei w 22. minucie Gnabry kapitalnie wyszukał w polu karnym Alabę, ale i tym razem górą był polski golkiper.

Do gigantycznego zamieszania pod bramką gości doszło kilkadziesiąt sekund później.

Mueller podał do Lewandowskiego, który w polu karnym obrócił się z piłką i oddał mocny strzał po ziemi, Gikiewicz w świetnym stylu odbił, kotłowało się jeszcze pod bramką Augsburga przez dobrą chwilę. Ostatecznie po raz drugi polskiego bramkarza pokonał Gnabry.

W 30. minucie Gikiewicz po raz kolejny zatrzymał Lewandowskiego. Golkiper Augsburga odbił mocne uderzenie po ziemi. Giki nie miał nic do powiedzenia kilkadziesiąt sekund później. Z 20 metrów w samo okienko uderzył Joshua Kimmich.

Zdecydowanie najlepszą sytuację w pierwszej połowie Lewandowski miał w 39. minucie. Po raz kolejny górą okazał się jednak były bramkarz Jagiellonii Białystok. Minutę później po dobrym dośrodkowaniu kapitan reprezentacji Polski źle przyłożył głowę do piłki i ta poszybowała wysoko nad bramką.

Gikiewicz po raz czwarty wyciągnął piłkę w 43. minucie. Ale znów w na listę strzelców nie wpisał się Lewandowski. Tym razem polskiego bramkarza pokonał precyzyjnym strzałem zza pola karnego Kingsley Coman.

W 55. minucie napastnik miał kolejną okazję. Lewandowski dobrze wyszedł do główki, ale po raz kolejny źle uderzył piłkę. Bramka Augsburga pozostawała zaczarowana także chwilę później, gdy Alaba wystawił piłkę Lewemu, ale wtedy jak spod ziemi wyrósł obrońca gości, który w ostatniej chwili uniemożliwił Polakowi złożenie się do strzału.

Później niespodziewanie dwie bramki zdobyli goście. Stało się to za sprawą Andre Hahna i Floriana Niederlechnera. Z każdą minutą słabł też napór Bawarczyków. Lewandowski próbował wprawdzie pokonać Gikiewicza strzałem z rzutu wolnego ale bezskutecznie.

Udało się dopiero na minutę przed końcem. Po strzale z dystansu Gikiewicz odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Lewandowski, zwiódł bramkarza i zdobył piątą bramkę dla Bawarczyków. Tym samym RL9 wymazał z annałów rekord Gerda Muellera. Legendarny napastnik w sezonie 1971/2 zdobył 40 bramek.

źródło: ELEVEN SPORTS. TVP Info