Polska Wiadomości

Robert Kwiatkowski został powołany do Rady Mediów Narodowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com towarzysz Robert Kwiatkowski został powołany do Rady Mediów Narodowych. Posła SLD powołał prezydent z PiS Andrzej Duda.

Były działacz SLD i jeden z bohaterów afery Rywina Robert Kwiatkowski został powołany do Rady Mediów Narodowych. Tak zaskakujący ruch ze strony PiS trudno przełknąć nawet akolitom partii z prorządowych mediów.

Kwiatkowski to bowiem były działacz PZPR oraz szef rządowej telewizji z czasów, gdy była ona czyszczona z konserwatystów. To właśnie wyrzucani za jego czasów pseudoprawicowcy stali się później medialnym ramieniem PiS.

Mało tego, w trakcie afery Rywina, która utorowała PiS drogę do pierwszego rządu, jego nazwisko pojawiło się w kontekście Grupy Trzymającej Władzy.

Sejm przyjął raport Zbigniewa Ziobry i sejmowej komisji śledczej, w którym stwierdzono, że Rywin złożył propozycję korupcyjną w porozumieniu z Grupą Trzymającą Władzę, w której oprócz Kwiatkowskiego wchodziła m.in. Aleksandra Jakubowska.

Ta ostatnia to obecnie czołowa dziennikarka mediów braci Karnowskich, którzy usłużnie wspierają rząd PiS. Kwiatkowski nigdy jednak nie postawiono zarzutów w związku z aferą.

W Radzie Mediów Narodowych Kwiatkowski zajmie miejsce Grzegorz Podżornego. Podżorny złożył rezygnację w sierpniu.

– Na wolne miejsce w Radzie z tej puli SLD zgłosiło tylko p. Kwiatkowskiego. Kandydat spełnia wymogi formalne, a teraz była kolej SLD – tłumaczył się ze swojej decyzji prezydent z PiS Andrzej Duda.

Kontrkandydatem „brunatnego Roberta z warszawskiego oddziału telewizji białoruskiej” (tak pisał o Kwiatkowskim Robert Mazurek – dziś pracownik rządowego radia i RMF) był Paweł Olszewski. Najwyraźniej były doradca Janusza Palikota był PiS bliższy niż chadek z KO.

Co wy na to?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!