Wiadomości

Robert Biedroń nie odda mandatu europosła: „Dzisiaj zmieniłem plan”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie widzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat europosła, muszę dopilnować, żeby nasza trzyosobowa delegacja w Parlamencie Europejski zasiadała w odpowiednich komisjach, mogła realizować nasz program – mówił w poniedziałek lider Wiosny Robert Biedroń.

W styczniu br. Biedroń w TVN24 powiedział, że wystartuje w wyborach do PE, ale prawdopodobnie nie przyjmie nawet mandatu i wystartuje do polskiego parlamentu.

– Wystartuję do europarlamentu i nie przyjmę mandatu albo zrezygnuję z mandatu. Dlatego, żeby mieć pewność, że pewne wartości są reprezentowane w Parlamencie Europejskim – mówił wtedy Biedroń.

W poniedziałek lider Wiosny był pytany w TVN24, czy odda zdobyty w wyborach mandat eurodeputowanego.

– Nie widzę żadnego powodu, żebym dzisiaj miał oddawać mandat. 100 tys. osób w Warszawie na mnie zagłosowało licząc na to, że zostanę eurodeputowanym i w momencie kiedy zostanę wybrany na posła czy senatora, zależy gdzie będę startował, ten mandat automatycznie wygaśnie – powiedział Biedroń.

Dopytywany o swoje stanowisko ze stycznia zaznaczał, że mówił wówczas, że prawdopodobnie nie przyjmie mandatu europosła. – Dzisiaj sytuacja jest inna i mówię to z pokorą (…) wprowadziliśmy trzech europarlamentarzystów (…). Dzisiaj wiem, że muszę dopilnować, (że) nasza trzyosobowa delegacja w Parlamencie Europejskim dostanie odpowiednie komisje, będzie miała odpowiednie pozycje, żeby móc realizować nasz program, nasze wartości. Byłoby kompletnie nierozsądnym gdybym ja zrezygnował z tego mandatu – powiedział lider Wiosny.

Zapytany o powody mówienia o potencjalnej rezygnacji z mandatu odpowiedział: „Być może mogłem tego nie mówić, to jest dla mnie nauczka”.

Mówił, że miał wówczas „taki plan”, aby zrezygnować z PE, był szczery i był za to atakowany. – Dzisiaj zmieniłem plan i jestem znów atakowany, szczerość w polityce nie opłaca się chyba – powiedział Biedroń.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!