Wiadomości

Robert Bąkiewicz tworzy kanał telewizyjny Media Narodowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lider Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który stoi za prawicowym kanałem internetowym Media Narodowe, planuje uruchomić stację telewizyjną pod tą samą nazwą – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Kanał miałby ruszyć 11 listopada, gdy odbywa się Marsz Niepodległości i trafić początkowo do sieci kablowych. Przy projekcie pracuje Piotr Barełkowski.

– Telewizja Media Narodowe to nowy kanał publicystyczny, gdzie gros programu zajmą wywiady, ale znajdą się w nim także dotąd nie publikowane dokumenty, programy, czy transmisja tradycyjnej Mszy Świętej – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, który odpowiada za sformatowanie stacji i jej dystrybucję, doradza też zarządowi.

Barełkowski to współtwórca pierwszej polskiej stacji o gospodarce TV Biznes (sprzedanej potem Grupie Polsat, dziś zamiast niego nadaje powtórkowy Polsat News 2), współtwórca kierowanej przez Tomasza Sakiewicza Telewizji Republika oraz kanału wPolsce.pl, związanego z braćmi Karnowskimi.

Nowa telewizja powstanie na bazie infrastruktury kanału Media Narodowe, dostępnego na YouTube od 2007 r. i mającego 250 tys. subskrybentów. Na potrzeby stacji wykorzystywane będzie dotychczasowe studio, ale jego zaplecze zostanie rozbudowane.

Szefem redakcji MN jest Tomasz Kalinowski. Zespół stacji ma liczyć około 25 osób, co oznacza, że do pracy przy telewizji zatrudnione zostanie dodatkowe kilkanaście osób.

– Staramy się obecnie o koncesję na nadawanie w sieciach kablowych (wniosek trafił już do KRRiT – przyp.), w drugim kroku zamierzamy starać się o koncesję satelitarną – mówi Barełkowski – Jeszcze w tym roku znajdziemy się w kilkudziesięciu mniejszych sieciach kablowych, ale nasze plany rozwojowe zakładają także rychłe wejście na platformy satelitarne – dodaje z przekonaniem. Oferta stacji prezentowana była operatorom w trakcie 49. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!