Polska Wiadomości

Robert Bąkiewicz o Straży Narodowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Dzisiaj Straż Narodowa ma być przede wszystkim elementem mobilizacji polskich katolików, ludzi, którzy są związani z cywilizacją łacińską. Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie (wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego – powiedział w wywiadzie udzielonym portalowi Radio Maryja Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Straż Narodowa powstała w akcie obrony kościołów przed atakami rozwścieczonej lewicy, której działania w ostatnim czasie na ulicach polskich miast były tylko pewną konsekwencją wydarzeń, które już zdarzyły się w przeszłości. Ta rewolucja satanistyczna, ateistyczna, wroga Bogu, materialistyczna przybiera na sile, ale rzeczywiście fakt ataku na świątynie katolickie w Polsce – gdzie jeszcze niedawno mówiliśmy o tym, że Polska jest krajem katolickim – był tym czynnikiem, który wyzwolił powstanie Straży Narodowej. Natomiast Straż Narodowa w przyszłości ma się zajmować nie tylko tą rzeczywistością. Dzisiaj lewica – rozumiejąc, że PR-owo przegrywa w tej kwestii, że te ataki były po prostu społecznie dosyć mocno krytykowane, nawet wśród środowisk liberalnych one budziły pewien niesmak – postanowiła zrobić krok do tyłu, żeby w przyszłości (jesteśmy o tym przekonani) zrobić dwa kroki do przodu – dodał działacz.

– Ostatecznym celem, który stawiamy Straży Narodowej, ma być doprowadzenie do przywrócenia w Polsce, a być może na świecie (wydaje się to z dzisiejszej perspektywy bardzo trudne) społecznego porządku katolickiego, chrześcijańskiego – powiedział.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!