Wiadomości

RMF FM znów straszy Polaków Unią Europejską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziś upływa termin, w którym Polska powinna wykonać zalecenia Komisji Europejskiej, związane z procedurą uchybienia unijnych zobowiązań poprzez naruszenie niezależności Sądu Najwyższego – przypomina dziennikarz należącego do niemieckiego koncernu „Bauer Media Group” stacja RMF FM Tomasz Skory.

Zdaniem RMF, jeśli odpowiedź rządu będzie niezadowalająca, to już w przyszłym tygodniu Komisja Europejska może podjąć kolejny krok, dodając, że „polski rząd nie tylko nie usunął uchybień we ustawie, ale Polska odsyłając sędziów w stan spoczynku realizuje wobec Sądu Najwyższego jej zapisy, Komisja może przejść do kolejnego kroku procedury, i skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii skargę”.

Stacja wspiera się tu słowami mec. Michała Wawrykiewicza, który stwierdził, że może to nastąpić już w przyszłym tygodniu.

– Komisja Europejska może złożyć skargę do TSUE i wnosić o zastosowanie środków zabezpieczających, chociażby poprzez wstrzymanie usuwania sędziów SN, którzy ukończyli 65. rok życia, i powoływania na ich miejsce sędziów, którzy byliby w tej sytuacji sędziami-dublerami – podkreślił mec. Wawrynkiewicz.

?RMF FM/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!