Wiadomości

RMF: Co najmniej kilkaset osób zatrzymanych po Marszu Niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Co najmniej kilkaset osób zatrzymanych po Marszu Niepodległości – to nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM. Policja przyznaje, że zatrzymań było bardzo dużo, ale konkretne liczby zostaną podane dopiero w czwartek.

– Działania policjantów były zdecydowane i takie miały być. Będziemy je podsumowywać podczas czwartkowego briefingu – mówił rzecznik KSP Sylwester Marczak, zarzucając organizatorom Marszu, że mówienie z ich strony o zapewnieniu bezpieczeństwa należy traktować jako bajki.

Tymczasem do sieci trafiło wiele filmów wskazujących nie tylko na bardzo agresywne, ale wręcz prowokacyjne zachowania policji, która – zdaniem uczestników Marszu Niepodległości – od początku dążyła do konfrontacji, prowokując zamieszki. Także dziennikarze zwracają uwagę, że to jakby była zupełnie inna formacja, niż ta, która z uczestnikami wulgarnych burd organizowanych niedawno przez lewaków, atakujących kościoły i zakłócających msze św., postępowała niezwykle powściągliwie.

Tym razem natomiast było zdecydowanie inaczej. Co więcej, pierwszy z filmów zdaje się wskazywać, że to policjanci po cywilnemu i uzbrojeni w pałki teleskopowe, którzy wcześniej wmieszali się w tłum, wywołali zamieszki:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!