Wiadomości

Reznikow: Uzgadniamy dostawy samolotów, by uderzyć w zaplecze Rosjan

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w rozmowie z kanałem CBC powiedział, że Ukraina uzgadnia ze swoimi sojusznikami przekazanie samolotów bojowych i rakiet dalekiego zasięgu w celu zniszczenia magazynów na tyłach armii rosyjskiej i jej punktów dowodzenia.

– W zeszłym roku zapisałem swoje życzenia w liście do św. Mikołaja. Ta lista pozostaje w mocy: myśliwce, lotnictwo, pociski podobne do ATACMS lub coś podobnego, zdolne do ataków z dużej odległości na rosyjskie składy paliwa i amunicji, a także na stanowiska dowodzenia – tłumaczył Reznikow, dodając, że nowoczesne czołgi przekazane Ukrainie przez Kanadę i innych międzynarodowych partnerów mogą stać się punktem zwrotnym na polu walki.

– Systemy HIMARS były latem punktem zwrotnym, teraz taką rolę będą pełnić czołgi, a później samoloty bojowe będą punktem zwrotnym – stwierdził szef ukraińskiego resortu obrony. – Musimy przedstawić prawdziwe argumenty i wyjaśnić, w jaki sposób będziemy ich używać i dlaczego są nam potrzebne. Patrzę na to z optymizmem. Naszym celem jest wyzwolenie wszystkich okupowanych terytoriów, ale zobaczymy, jak szybko to się stanie – podkreślił Reznikow.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!