Wiadomości

Resort nauki potwierdził, że spotkanie wicepremiera Gowina z ambasador Mosbacher zostało odwołane

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spotkanie wicepremiera ministra nauki Jarosława Gowina z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zostało odwołane — potwierdzili we wtorek PAP przedstawiciele biura prasowego resortu nauki. Nie komentowali okoliczności i powodów odwołania tego spotkania.

PAP poprosiła resort nauki o informację, czy rzeczywiście spotkanie wicepremiera Jarosława Gowina z ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zostało odwołane.

– Możemy jedynie potwierdzić, że spotkanie zostało odwołane. Nie wyznaczono daty. Nie komentujemy powodu, dla którego tak się stało — poinformowali we wtorek po południu PAP przedstawiciele biura prasowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nie poinformowali, która ze stron odwołała spotkanie. Jak zaznaczyli, Jarosław Gowin „jest na urlopie do końca tygodnia, to urlop od dawna planowany”.

Jak dowiedział się wczoraj tygodnik „Do Rzeczy”, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin odwołał spotkanie z ambasador Mosbacher. Do rozmów miało dojść z inicjatywy ambasador. Według źródeł „Do Rzeczy”, powodem odwołania spotkania była wypowiedź Mosbacher dotycząca ostrej reakcji amerykańskiego Kongresu w przypadku ewentualnego łamania wolności słowa w Polsce.

Już po opublikowaniu tejże informacji portal „Do Rzeczy” poinformował, że ambasador Stanów Zjednoczonych przesłała na ręce premiera Mateusza Morawieckiego, w którym napisała, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce. Tłumaczenie treści listu zamieścił portal TVP Info:

Czytaj też:

Do sieci trafił bulwersujący list ambasador Mosbacher do premiera Morawieckiego

/wpolityce.pl, dorzeczy.pl/

Później okazało się, żę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!