Polska Wiadomości

Regionalny polityk PO rzuca publiczne groźby pod adresem dziennikarzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prominentny polityk lubuskiej Platformy Obywatelskiej Sebastian Ciemnoczołowski groził dziennikarzom pod opublikowaną na portalu zachod.pl informacją o aktualnym poparciu dla partii politycznych. „Państwo w Radiu będziecie niektórzy musieli wyprowadzić się z województwa niedługo” – napisał. Zastępca redaktora naczelnego rozgłośni Kamil Hypki w rozmowie z portalem tvp.info określił tę reakcję jako absurdalną.

Redaktor dodał, że politykowi ewidentnie chodziło o wyniki sondażu, który został opublikowany na stronie.

– Ten sam artykuł na wielu innych ogólnopolskich portalach miał dużo bardziej kontrowersyjne tytuły. U nas była to po prostu przeklejona depesza PAP-owska, bez żadnych redakcyjnych komentarzy – powiedział portalowi tvp.info redaktor Hypki.

Dziennikarz radia zachod.pl zaznaczył, że ponad dwa lata temu pisał o kłopotach i zawiadomieniu przesłanym do CBA w sprawie Sebastiana Ciemnoczołowskiego. Jak stwierdził, mógł być to powód dla którego radio stało się obiektem krytyki polityków PO.

Polityk w swoim wpisie zapowiedział też rozliczanie mediów z publikowanych informacji, porównując to do procesu dekomunizacji.

Inny działacz PO Marek Kamiński z Urzędu Marszałkowskiego wyraził nadzieję, że w ramach reperkusji za tę publikacje Ciemnoczołowski „odpowiednio zagłosuje nad przyznaniem dziennikarzom narodowego radia Odznak Honorowych Za Zasługi dla Województwa Lubuskiego”. W odpowiedzi radny Ciemnoczołowski zareagował: „jeżeli kapituła tak zrobiła to powiem więcej. Będę wnioskował o zmianę kapituły!”.

Kamil Hypka powiedział również w wypowiedzi dla portalu tvp.info, że decyzje dotyczące odznaczeń zatwierdziła jednogłośnie kapituła, w której zasiadają również politycy związani z PO.

– Ewidentnie można nazwać, że jest to próba retorsji – zakończył.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!