Wiadomości

Recenzja książki ,,Wieczorne rozmowy z wnukami- w trudnym czasie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Wieczorne rozmowy z wnukami w trudnym czasie” Kazimierza Brauna to pogawędki autora z wnukami, podczas których tłumaczy on dzieciom, na czym polega wierność, odwaga, troskliwość i pracowitość.

Kazimierzowi Braunowi przyświeca cel pielęgnowania tradycji i kultury w młodych osobach. Pokazuje on, w jaki sposób rozmawiać z najmłodszymi i jak bardzo rozmowa umacnia więzi między dorosłym a dzieckiem. Lektura jest dobrym przykładem na to, że nawet dzieci chcą zrozumieć polską tradycję i wiarę, a my musimy im w tym pomóc.

Twórca pokazuje, że przekazywanie wartości młodym pokoleniom jest naszym obowiązkiem. Tylko poprzez zachowanie wzorców moralnych, nasz naród może pozostać silny i w swej nienaruszonej, zdrowej formie. Nasze dzieci powinny być dumne z tego, że są Polakami. W czasach pełnych nieprawdziwych i często krzywdzących informacji, bardzo ważne jest, żeby kreować w młodych ludziach poprawne wzorce zachowania. Autor, opowiadając historie ze swego życia, przedstawia obyczaje i normy, jakimi kierował się on sam – tym sposobem ofiarowuje swoim bliskim najpiękniejszą wiedzę.

Nie sposób nie wspomnieć, że w książce przeplatają się bardzo trudne dla wielu tematy obecnej pandemii czy czasów okupacji i komunizmu. Autor nie waha się otwarcie mówić o problemie do własnych wnuków. Sam stwierdza: „, nie należy trzymać światełka pod korcem – niech więc już idzie ta książka w ręce innych czytelników” pozwalając tym samym i nam cieszyć się tak osobistymi zapiskami.

Publikacja nakłania do refleksji nad tym, jak możemy przyczynić się do rozwoju kulturowego i duchowego naszych dzieci. Ujawnia, jak dzielić się wiedzą z najmłodszymi i jak tłumaczyć im wspomniane w tytule „trudne czasy”.

Bestseller jest pewnego rodzaju instrukcją dla dziadków, rodziców czy opiekunów w kontakcie z najmłodszymi. Możemy z czystym sercem przyznać, że jest to pozycja, którą warto przeczytać.

Wydawnictwo 3DOM zdecydowało się na wydanie tego dzieła, ponieważ umacnianie kultury i tradycji Polski, o której mówi książka, jest niezmiernie istotne.

Serdecznie zapraszamy do przeczytania, link do książki:

https://3dom.pro/18482-kazimierz-braun-wieczorne-rozmowy-z-wnukami-w-trudnym-czasie.html

/inf. pras./

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!