Wiadomości

Rasiści z Onetu atakują ministra Przemysława Czarnka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Portal Onet.pl od lat znany jest z ocieplania wizerunku niemieckich nazistów, z drugiej zaś strony chętnie sięga po argumenty, które budzą jednoznaczne skojarzenia, nie może więc dziwić ostatni atak na Przemysława Czarnka…

„Nazwisko »Czarnek« wzięło się od »czarnych«, czyli od naszych Turków” – twierdzi rozmówczyni Onetu, zniesmaczona „turbopolskością” ministra edukacji Przemysława Czarnka. W ten sposób portal Onet próbuje zdyskredytować konstytucjonalistę prof. Przemysława Czarnka, byłego wojewodę lubelskiego a obecnie ministra edukacji i nauki.

Portal przyznaje, że w ocenie wójta Goszczanowa „większość mieszkańców gminy zdecydowanie popiera przyznanie Czarnkowi jej honorowego obywatelstwa”. Cytuje jednak również wypowiadającą się anonimowo kobietę, dla której „najbardziej zabawna jest ta »turbopolskość« tego, pożal się Boże ministra i honorowego obywatela”. „Bawi mnie ona, bo w Goszczanowie nazwisko »Czarnek« wzięło się od »czarnych«, czyli od naszych Turków” – mówi rozmówczyni portalu.

Onet spieszy z wyjaśnieniami, że w Goszczanowie król Władysław Jagiełło osiedlił jeńców tatarskich podarowanych mu przez księcia Witolda, o czym informuje lokalny kronikarz Jan Czarnek.

„Osadnicy ci zajmowali się hodowlą koni. Z upływem czasu przybysze zasymilowali się, wymieszali z miejscową ludnością i na zawsze pozostali we wsi, której mieszkańców nazywa się często »goszczanowskimi Tatarami«” – twierdzi cytowany przez portal kronikarz, zaznaczając, że są tylko przekazy ustne w tej sprawie.

„Najlepsze jest to, że Onet gra »szowinistyczną« kartą, że Czarnek to w sumie nie może się uważać za Polaka, bo za ks. Witolda (sic! 15wiek) jego przodkowie byli sprowadzeni z Turcji” – komentują internauci.

No cóż, polskojęzyczny Onet nie rozumie istoty polskości, a zatrudnieni w nim funkcjonariusze antypolskiej propagandy muszą tańczyć, jak im zagrają…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!