Wiadomości

Rafała Trzaskowskiego problemy z pamięcią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rafał Trzaskowski w sobotę w Sorkwitach na Mazurach został zapytany przez dziennikarkę TVP Olsztyn o jego stanowisko w sprawie wieku emerytalnego, ponieważ „cztery lata temu jako poseł głosował przeciwko obniżeniu wieku”.

– Cztery lata temu nie byłem posłem. Ja mówię jasno, bo ja jestem przede wszystkim szczery, o tym, że jeżeli pewne kwestie związane z problemami III Rzeczpospolitej zostały trafnie zdiagnozowane, to trzeba z tego wyciągać wniosek – odpowiedział bez wahania Trzaskowski i dodał.

Później jednak porozmawiał ze swoimi sztabowcami, po czym oświadczył, że chce skorygować swoją wypowiedź dotyczącą wieku emerytalnego.

– Pan poseł zwrócił mi uwagę, oczywiście cztery lata temu byłem posłem, i to bardzo dumnym, ale nie głosowaliśmy wtedy podwyższenia, ani obniżenia wieku emerytalnego – powiedział Trzaskowski.

W rzeczywistości w grudniu 2015 r., jako poseł PO, Trzaskowski głosował za odrzuceniem projektu obniżającego wiek emerytalny w pierwszym czytaniu. Z kolei w listopadzie 2016 r. był przeciwko przyjęciu ustawy w tej sprawie. Wyniki obu głosowań można sprawdzić na stronie Sejmu.

/TVP Info, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!