Europa Świat Wiadomości

Rafał Ziemkiewicz trafił na “listę antysemitów” publikowaną przez izraelski uniwersytet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Takiego numeru dawno nie było. Rafał Ziemkiewicz został wymieniony w izraelskim raporcie jako antysemita. Za co? Za tezę którą wygłosił ktoś zupełnie inny. Konkretnie publicysta historyczny Piotr Zychowicz.

Na facebooku i twitterze czołowego polskiego publicysty znalazł się dziś rano następujący wpis:

Sukcesy od rana. Znalazłem się w dorocznym raporcie „Kantor Centre for the Study of Contemporary European Jewry at Tel Aviv University” o antysemityzmie na świecie. Ponieważ na różnych „listach żydów” umieszczany jestem regularnie, uzupełnienie tego obecnością na liście antysemitów uważam za zawodowy sukces – coś jakby zdobycie „korony Synaju”.
Jest jednak trochę dziegciu w tej beczce miodu. Po pierwsze, zostałem tam nazwany „Rafałem Michałem Ziemkiewiczem” (chodzi jednak niewątpliwie o mnie, bo wraz ze mną potępiony został tygodnik „Do Rzeczy”). Po drugie, nie chodzi w ogóle o żadną moją wypowiedź na temat Żydów. Do kategorii „holocaust distorter” zakwalifikowano mnie jako głosiciela tezy, że w II Wojnie Światowej Polska powinna znaleźć się po stronie Niemiec przeciwko Związkowi Sowieckiemu. Problem w tym, że ja takiej tezy nigdy nie postawiłem, ale ponieważ książka Piotra Zychowicza ukazała się wcześniej od mojej, więc mędrcom podobnym sporządzającemu listę czytać się jej już nie chciało. Zychowicza też zresztą nie, poza jednym, pierwszym akapitem.
Swoją drogą ciekawe, że wg Tel Aviv Uniwersity w tej wojnie była jakaś „German side”. Logicznie może z tego wynikać, że holocaustu dokonali Niemcy, a nie naziści, co nie wiem jak Państwu, ale mnie z daleka zalatuje „holocaust distortion”.
Jako autor „polskiej” części raportu podany jest niejaki Rafał Pankowski. Zdumiewające, że centrum Kantora nie stać na lepszych kapusiów.

Rafał Pankowski to zawodowy antypolski delator, który żyje z tego, że oskarża Polaków o antysemitym. Jeszcze do niedawna robił to w dodatku za pieniądze polskich podatników.

Źródło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!