Wiadomości

Rafał Ziemkiewicz do Dulkiewicz: „Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko?”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę w Gdańsku odbył się piąty Trójmiejski Marsz Równości. W trakcie imprezy, która była objęta patronatem przez prezydent miasta Aleksandrę Dulkiewicz, doszło do skandalu, gdy uczestnicy zaprezentowali planszę, na której rysunek waginy zastąpił Najświętszy Sakrament. Prezydent Gdańska w mediach społecznościowych wyraziła swoje zadowolenie z imprezy – spotkało się to z dosadnym komentarzem Rafała Ziemkiewicza.

„Jestem dumna i zaszczycona, że mogłam otworzyć i uczestniczyć w V Trójmiejskim Marszu Równości. Gdańsk nie boi się różnorodności” – napisała na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz, która w wystąpieniu przed rozpoczęciem marszu stwierdziła, że „w Gdańsku nie ma miejsca na przejawy nienawiści i zgody nie będzie. Zrobię wszystko, żeby Gdańsk był miastem otwartym, solidarnym, wrażliwym na każdego człowieka”.

Prezydent Gdańska namawiała uczestników by byli odważni. „Postawmy tamę złemu językowi, postawmy tamę złu” – apelowała do uczestników marszu Dulkiewicz.

Apel prezydent sprzed marszu nie został jednak wysłuchany przez uczestników wydarzenia, którzy na manifestację przygotowali wiele kontrowersyjnych transparentów i tablic. Szczególne oburzenie wzbudził rysunek waginy imitujący Najświętszy Sakrament na drzewcu, przy którym szła grupa osób z tęczowymi aureolami.

Tweeta prezydent Dulkiewicz ostro skrytykował publicysta i dziennikarz Rafała Ziemkiewicz zauważając, że w trakcie marszu obrażeni zostali katolicy.

„Naprawdę? Z czego jesteś taka dumna, żałosna idiotko? Z chamskiego znieważania katolików? Z prowokacyjnego profanowania świętości? Ze wspierania gówniarstwa, którego jedynym celem jest nasrać Polakom na wycieraczkę i napluć do zupy? Bosh, ależ wy „fajnoplacy” jesteście żałośni” – napisał w komentarzu pod postem Dulkiewicz prowadzący „W tyle wizji”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!