Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski twierdzi, że PO od początku sprzeciwiało się przyjmowaniu “uchodźców”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal dorzeczy.pl kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski twierdzi, że PO od początku sprzeciwiało się przyjmowaniu do Polski uchodźców.
Od samego początku, zarówno rząd Ewy Kopacz, jak i my wszyscy, sprzeciwialiśmy się mechanizmom stałej relokacji – przekonywał dziś na konferencji prasowej kandydat Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski.

Polityk odniósł się do decyzji, jakie zapadły na ostatnim szczycie Unii Europejskiej. Przywódcy państw członkowskich postanowili, że nie będzie już przymusowych kwot migrantów.

– Zobaczymy, jak się ten proces potoczy. Dlatego że jeszcze tej rezygnacji nie ma – zaznaczył Trzaskowski. Kandydat na prezydenta stolicy przekonywał, że od samego początku był zwolennikiem tezy, że Polska może przyjąć wyjątkowo kilkaset kobiet i dzieci. – Tego typu było zobowiązanie, które myśmy składali – podkreślił i licząc chyba na słabą pamięć swoich słuchaczy, dodał: “natomiast od samego początku zarówno rząd Ewy Kopacz, jak i my wszyscy sprzeciwialiśmy się mechanizmom stałej relokacji”.

– Rząd PiS zapowiadał, że już 2 lata temu ten projekt został pogrzebany. On przez cały czas wraca. Mam nadzieję, że te pomysły zostaną na zawsze pogrzebane, dlatego że narzucanie państwom członkowskim w sposób automatyczny przyjmowania uchodźców jest całkowicie kontrproduktywne i mam nadzieję, że tak się ta sprawa zakończy – oświadczył.

Czy oni naprawdę sami wierzą w to co mówią? Czy politykom PO zostało choć odrobina honoru by móc przyznać się do błędu? Piszcie w komentarzach.

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!