Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski otrzymał wezwanie w związku z naruszeniem przepisów porządkowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu dorzeczy.pl prezydent Warszawy opublikował na Twitterze wezwanie, jakie wysłała mu policja.

Na wezwaniu widnieje informacja, że Rafał Trzaskowski wzywany jest w “charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie w sprawie o wykroczenie z art. 54 KW”. Przepis brzmi: “Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”.

Włodarz stolicy nie kryje oburzenia: “Rozumiem, że wg PiS nie mam prawa osobiście dbać o bezpieczeństwo na ulicach Warszawy? Natomiast, moich współpracowników wzywa się na Policję w wielu miejscach w kraju sugerując, że łamaliśmy przepisy antycovidowe w czasie kampanii. Ciekawe czy wzywają sztab Prezydenta Dudy?”.

Rafał Trzaskowski brał udział w protestach proaborcyjnych po orzeczeniu TK ws. tzw. aborcji eugenicznej. Nagraniami i zdjęciami z manifestacji chwalił się w mediach społecznościowych.

Prawo obowiązuje wszystkich.

Źródło: dorzeczy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!