Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski ma zamiar złożyć wniosek o nazwanie jednej z ulic imieniem Lecha Kaczyńskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeszcze jesienią złożę wniosek o nazwanie jednej z ulic w mieście imieniem Lecha Kaczyńskiego. O tym, gdzie się znajdzie, porozmawiam z radnymi – mówił w programie “Graffiti” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przypomniał, że ostateczną decyzję o nazwaniu ulicy nazwiskiem byłego prezydenta stolicy i Polski podejmie Rada Warszawy.

Gdy w lecie Rafał Trzaskowski rywalizował z Andrzejem Dudą w wyborach na prezydenta Polski, obiecał, że jedna z ulic w Warszawie będzie nosić imię Lecha Kaczyńskiego.

– Propozycje w tej sprawie zgłosi na sierpniowej sesji Rady Warszawy – informowała pod koniec lipca rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Jednak ostatecznie w stolicy nadal nie ma szlaku poświęconemu byłemu prezydentowi miasta oraz głowie państwa. O ewentualne decyzje w tej sprawie Marcin Fijołek zapytał Trzaskowskiego w piątkowym programie “Graffiti”.

– Obiecałem, że taki wniosek złożę i tak będzie. Będzie on jeszcze jesienią – zapewnił prezydent Warszawy.

Jak dodał, wstępnie konsultował się w tym temacie z radnymi stolicy, a ich rozmowy dotyczyły także lokalizacji. Zastrzegł przy tym, że to oni podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.

Przez krótki czas w Warszawie znajdowała się ulica Lecha Kaczyńskiego. Decyzją wojewody mazowieckiego z końca 2017 r. w ramach “dekomunizacji” przemianowano tak Aleję Armii Ludowej, wchodzącą w skład Trasy Łazienkowskiej.

Zarządzenie to uchylił jednak Wojewódzki Sąd Administracyjny, a droga otrzymała poprzednią nazwę.

Co o tym myślicie?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!