Wiadomości

Rafał Trzaskowski: Jestem gotów wziąć odpowiedzialność za PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Borys Budka jest prawdopodobnie gotów zrezygnować z funkcji przewodniczącego PO; jeśli tak się stanie, to jestem gotów kandydować na szefa Platformy – zadeklarował w czwartek prezydent Warszawy i wiceszef PO Rafał Trzaskowski.

– Prawdopodobnie Borys Budka jest gotów zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ja rozmawiam z Borysem Budką bardzo często i z ostatnich rozmów wynika, że jest gotów na taki scenariusz — powiedział Trzaskowski w TVN24, dodając, że do tej pory był lojalny wobec Budki.

– Natomiast jeżeli on rzeczywiście zastanawia się nad tym, żeby zrezygnować ze stanowiska przewodniczącego PO, to ja jestem gotów wziąć odpowiedzialność za Platformę Obywatelską — zadeklarował prezydent Warszawy.

Zastrzegł, że trzeba porozmawiać też z b. premierem Donaldem Tuskiem.

– On też ogłosił aspiracje. Do końca nie wiemy, jakie te aspiracje są, ale rozumiem, że nie wyklucza również tego, żeby zostać przewodniczącym Platformy. Dlatego będę jutro z nim rozmawiał, bo dzisiaj w Platformie jest jedno najważniejsze – jedność i to, żebyśmy ze sobą rozmawiali i żebyśmy wypracowali porozumienie — zaznaczył Trzaskowski.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!