Polska Wiadomości

Rafał Trzaskowski domaga się wprowadzenia”karty LGBT +”…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ratusz na jednej z najbliższych sesji Rady Warszawy chce zaprezentować założenia karty LGBT+, która ma zakłada wsparcie m.in. dla osób homoseksualnych – poinformował dzisiaj Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy, który sam jest zadeklarowanym homoseksualistą i obnosi się ze swoją orientacją w przestrzeni publicznej.

Zastępca Rafała Trzaskowskiego przyznał, że miasto rozmawia z organizacjami osób homo-, bi-, transseksualnych, a ustalenia te mają uzgodnić specjalną kartę LGBT+, którą podpisać ma prezydent stolicy. Zakłada ona między innymi powstanie hostelu interwencyjnego dla osób, które są wykluczone przez swoje rodziny, zajęcia edukacyjne dot. tematyki bezpieczeństwa czy budowę centrum społeczno-kulturalnego.

– To jest sprawa ważna i chcemy ją w miarę szybko dopiąć – zaznaczył wiceprezydent stolicy. – Nie ma tu ani żadnego przedłużania, ani przyspieszania, to się toczy w rytmie, który sobie ustaliliśmy na spotkaniu z organizacjami – mówi Paweł Rabiej.

Zdaniem radnych PiS, takie postępowanie wskazuje, że “cechą charakterystyczną polityki Rafała Trzaskowskiego będzie podnoszenie do rangi głównych punktów dyskusji w mieście kwestii ideologicznych”. Zdaniem Kalety, ideologicznym tematem prezydent Warszawy chce przykryć sesję budżetową.

– Zamiast zajmować się takimi sprawami jak wyimaginowane problemy osób LGBT w Warszawie, warto żeby wziął w opiekę lokatorów pokrzywdzonych reprywatyzacją i wypłacił im należne odszkodowania na podstawie decyzji komisji weryfikacyjnej i ze środków, które komisja przekazała na rachunki miasta – mówi.

W tej sprawie odbyło się posiedzenie komisji samorządowej i integracji europejskiej. Przewodniczące tego gremium Olga Semeniuk z PiS chciała dowiedzieć się, czy podpisanie karty LGBT+ ma cokolwiek wspólnego z wymogami Unii Europejskiej. Pełnomocnik ratusza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Ewa Kolankiewicz, która przedstawiała założenia karty przyznała, że ten dokument nie ma związku z wymogami UE.

Jak to skomentujecie?

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!