Polska Świat Wiadomości

Rafał Trzaskowski dał popis w podkomisji amerykańskiego Kongresu…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 

Jak podaje portal medianarodowe.com internet zalała fala memów, które powstały po wczorajszym, zdalnym wystąpieniu prezydenta Warszawy na jednej z kongresowych podkomisji.

 

Rafał Trzaskowski wystąpił zdalnie w podkomisji Kongresu USA. Polityk przekonywał, że Polska jest „polem walki między demokracją a autorytaryzmem”. Uwagę internautów przykuło jednak nienaturalne zachowanie polityka, dziwna wymowa i nieznana dotąd w jego wykonaniu gestykulacja.

Internet zalała więc fala memów i porównań – m.in. do sceny z „Misia”, gdzie aby osiągnąć angielski akcent podczas odczytywania komunikatów, spikerka opracowała technikę mówienia z kluskami w ustach.

„Byłem kilka razy w Kongresie, wyglądało to inaczej niż na zdjęciu” – napisał poseł PiS Radosław Fogiel.

 

Europoseł tej partii Dominik Tarczyński udostępnił zdjęcie Trzaskowskiego i zażartował: „Jak dużo ludzi w tym Kongresie!”

Sam pokazał fotografię ze swojej wizyty w USA, gdy faktycznie spotykał się z amerykańskimi politykami w budynku Kongresu, a nie online siedząc w biurze w Warszawie.

„Rafał Trzaskowski wysłuchany na łączu online przez parę osób z jednej z wielu podkomisji (tak, nawet nie całej komisji) Senatu USA, ale robi wokół tego zamieszanie, jakby cały świat miał go słuchać. Uroczy pokaz mentalności neokolonialnej i przaśnej zaściankowości” – ocenił Robert Winnicki z Konfederacji.

Internauci często porównują występ Trzaskowskiego do kultowej sceny z „Misia” w reżyserii Stanisława Barei lub sugerują, że polityk Platformy Obywatelskiej wypił przed swoim występem za dużo napojów energetycznych. Nie brakuje odniesień do wzrostu prezydenta Warszawy oraz jego znajomości języków obcych.

Przed podkomisją Kongresu siebie, a także prezydentów innych miast, Rafał Trzaskowski nazwał „strażnikami wolności, demokracji i praw mniejszości”.

“Dziś rząd PiS próbuje napisać własną wersję historii i wymazać Lecha Wałęsę z książek historycznych. Tylko dzięki odwadze naszych nauczycieli, polskie dzieci mogą się o nim uczyć (…). Dzięki nam dzieci uczą się w szkołach o tolerancji, prawach kobiet i zmianach klimatycznych” – przekonywał.

Zdaniem użytkowników internetu, Trzaskowski zachowywał się inaczej niż zwykle. Sporo gestykulował w sposób dla siebie nienaturalny i próbował udawać amerykańskich polityków.

Brawo…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!