Wiadomości

Radni powiatu kieleckiego przyjęli uchwałę przeciw promocji ideologii LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas piątkowej sesji radni powiatu kieleckiego przyjęli uchwałę, w której wyrazili „sprzeciw wobec prób wprowadzania ideologii LGBT do lokalnej wspólnoty samorządowej”.

Radni powołali się na Konstytucję RP, zwracając uwagę na zapis „każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją”. Kierując się tymże wskazaniem, Rada Powiatu przyjęła uchwałę, w której wyrazili sprzeciw wobec „ideologii LGBT, rozumianej jako ruch społeczny”.

„Rada Powiatu w Kielcach na podstawie Konstytucji RP, która jasno mówi o zakazie dyskryminacji, jest daleka od stwarzania fałszywego zagrożenia wobec grupy społecznościowej LGBT, natomiast sprzeciwia się: promowaniu homoseksualizmu w szkołach i życiu społecznym, wprowadzaniu wczesnej seksualizacji w szkołach – w tym kwestiom związanym z tożsamością płciową w myśl tak zwanych standardów Światowej Organizacji Zdrowia, wywieraniu ideologicznej presji na rzecz stosowania tzw. poprawności kulturowej i politycznej, ingerowaniu w sfery życia prywatnego, atakowaniu wolności słowa, podważaniu autorytetu rodziny” – czytamy w uchwale.

Podkreślono, że za „niniejszym stanowiskiem nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci, poszanowanie prawa naturalnego”.

„Jako reprezentanci samorządu Powiatu Kieleckiego zapewniamy, że będziemy chronić 1000-letniej tradycji chrześcijaństwa w regionie i Polsce, wielowiekowego przywiązania Polaków do wolności i wartości ponadczasowych oraz obowiązującego w Polsce ładu konstytucyjnego” – zapisano w uchwale, za przyjęciem której opowiedziało się 24 radnych (PiS i PSL), a tylko jeden był przeciw (reprezentujący Projekt Świętokrzyskie).

/Radio Maryja, kielce.wyborcza.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!