Wiadomości

Radni Białej Podlaskiej wypowiedzą Samorządową Kartę Praw Rodzin?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne Miasto może wypowiedzieć Samorządową Kartę Praw Rodzin. Tym razem uchwałą w tej sprawie zajmą się radni Białej Podlaskiej. Projekt przygotowali działacze Podlaskiej struktury Inicjatywy Polskiej Barbary Nowackiej. Możemy w nim przeczytać, że powodem wypowiedzenia są doniesienia na temat możliwości korzystania z funduszy unijnych.

Ponadto wskazano, że w Samorządowej Karcie Praw Rodzin jest zapis, że rodzina to związek kobiety i mężczyzny, którzy posiadają dzieci. Tymczasem – jak twierdzą autorzy – rodziny mamy różne np. małżeństwa bezdzietne, samotnych rodziców czy bacie z wnuczkiem.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Dariusz Stefaniuk (do niedawna prezydent Białej Podlaskiej) ocenia, że mamy do czynienia z próbą obalania konserwatywnych wartości pod płaszczykiem walki z dyskryminacją.

– Jestem przekonany, że pierwsza jest walka z Samorządową Kartą Praw Rodzin, walka z pewnymi aksjomatami, jeżeli chodzi o pojęcie rodziny, a później walka ze wszystkimi programami społecznymi, socjalnymi. Być może środowiska (lewicowe, liberalne – red.) by chciały, tak jak jest w samorządzie stołecznym Warszawy, aby pieniądze były przeznaczane na nich, żeby samorząd ich wspierał, żeby wspierał ich marsze, protesty, inicjatywy i artystów związanych z tym środowiskiem – zaznacza Dariusz Stefaniuk.

[Samorządowa Karta Praw Rodzin] stanowi odpowiedź m.in. na próby wdrażania do szkół bez zgody rodziców edukacji seksualnej.

Dokument potwierdza konstytucyjne gwarancje praw rodzin i praw rodziców. Do tej pory Samorządową Kartę Praw Rodzin przyjęło blisko 40 samorządów. Niedawno przyjętą wcześniej kartę odrzucił Tomaszów Mazowiecki.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!