Polska Wiadomości

Radna KO uważa, że wybudowanie kolejnego Lidla jest przejawem “agresywnej ekspansji wspartej finansowaniem przez niemiecki rząd”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com radna Koalicji Obywatelskiej Magdalena Mika-Kosior wywołała burzę swoimi słowami. Ostro skrytykowała powstanie kolejnego Lidla. Jej zdaniem jest to przejaw “agresywnej ekspansji wspartej finansowaniem przez niemiecki rząd”. Od jej słów odciął się przewodniczący piaseczyńskiego Klubu Radnych KO, Krzysztof Kasprzycki.

Radna powiatu piaseczyńskiego w bardzo ostrych słowach skrytykowała powstanie sklepu sieci Lidl w podwarszawskich Jankach w miejscu, gdzie dawniej był zlokalizowany market Piotr i Paweł.

Wielki plan Hitlera o niemieckiej dominacji w realizacji. Był Piotr i Paweł od lat. Ale nie wytrzymał konkurencji… i dyktatu cenowego. Bezzwrotna wielomiliardowa w Euro pożyczka z Banku Europejskiego przynosi efekty. Skalę ekspansji i proces wycinania konkurencji już widać. Janki.. #niedlaLidla – napisała na Facebooku.

Swoim wpisem wywołała burzę. Sprawą zainteresowały się lokalne media, co wyraźnie ucieszyło radną.

Przebiło się! Jeśli chociaż jedna osoba będzie miała refleksję nad zakupami w niemieckim Lidlu, po czym wybierze inną markę, to jest to dobry kierunek. Jestem u siebie, a Lidl nie. I nie chce żyć w kraju kolonialnym. A Lidlowi, Kauflandowi, Biedronce, Aldiemu, Spaarowi dziękuję. Agresywna ekspansja wsparta finansowaniem przez niemiecki rząd… nie musi mi się podobać – napisała w kolejnym wpisie.

Początkowo pod jej wpisami prowadzona była ożywiona dyskusja. Jednak w pewnym momencie Magdalena Mika-Kosior zdecydowała się na wyłączenie możliwości komentowania.

Ponieważ szkoda czasu na trolling i odpowiedzi na komentarze z których nic nie wynika dla sprawy, ograniczam możliwość komentowania tylko dla znajomych. Reszta co najwyżej może czytać – stwierdziła.

 

W imieniu piaseczyńskiego Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej, jego przewodniczący wydał oświadczenie, w którym radni odcinają się od swojej klubowej koleżanki.

Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej oświadcza, iż stanowczo odcina się od prezentowanych przez autorkę treści, a prezentowane przez nią poglądy są jej prywatną, osobistą opinią. Niezależnie od oceny działalności obcych sieci handlowych w Polsce, za nieadekwatne i budzące niesmak uznajemy porównanie działań wolnego rynku do zbrodniczej działalności okupacyjnej hitlerowców w okresie II wojny światowej. Jednocześnie wypowiedzi radnej dotyczące pracowników ww. sieci handlowej odbieramy jako aroganckie i skandaliczne napiętnowanie ciężko, uczciwie pracujących ludzi, z usług których korzysta znaczna część mieszkańców. Stoimy na stanowisku, że osoba pełniąca funkcję publiczną zobowiązana jest do zachowania szczególnej staranności i powściągliwości w wyrażaniu swoich opinii i ferowaniu ocen – oświadczono.

To nie spodobało się Magdalenie Mika-Kosior.

Dopuściłeś się pomówienia publicznego. Treść mojej wypowiedzi nie ma nic wspólnego z treścią oświadczenia. Wypowiadanie niepochlebnych i nieprawdziwych opinii o innej osobie może mieć dwojakie skutki. Z jednej strony tego typu czyny mogą naruszać dobra osobiste, z drugiej zaś być podstawą wniesienia prywatnego aktu oskarżenia do sądu z art. 212 kodeksu karnego – zripostowała.

Może jest w tym trochę racji?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!